Zapraszamy do współpracy.

Oferujemy Ci wyjątkową szansę na współpracę. Prowadzimy stronę internetową, kanał na YouTube i profil na Facebooku, które są poświęcone fascynującej historii i pięknym miejscom Gdańska i Pomorza. Nasza społeczność skupia pasjonatów historii tych miejsc, zapewniając partnerom platformy doskonałe możliwości dotarcia do szerokiego audytorium zainteresowanego kulturą regionu. Nasz kanał to nie tylko podróż w czasie, ale także interaktywna przestrzeń do dzielenia się historią i inspirującymi miejscami, co stanowi doskonałą okazję do promocji partnerów.

Ekipa

Dzień Dobry Wieczór! Autorami wszystkich materiałów znajdujących się na tej stronie oraz wszystkich filmów na kanale YouTube są Kamil Suchta oraz Wojtek Pasierowski. To miejsce powstało z pasji do filmowania, ciekawych historii, fascynacji Gdańskiem i Pomorzem. Dlatego też serdecznie Ciebie witamy i gościmy! Oglądaj, oceniaj, komentuj i czuj się jak u siebie. Dziękujemy za odwiedziny!

Wpadki

Dotychczasowe współprace filmowe i zdjęciowe:

Wszystkim tym którzy pojawili się w naszych filmach serdecznie dziękujemy za niezwykle doświadczenie. Dzięki Wam lepiej rozumiemy nasz region i to niezwykle cenne doświadczenie. Mamy nadzieje, że jeszcze się spotkamy. A szczególne podziękowania należą się (kolejność nieprzypadkowa, czyli od pierwszych wspólnych działań):

Stanisław Domagała – gawędziarz z Przeróbki, miłośnik historii i Gdańska. To on pierwszy odważył się pojawić w naszym filmie.

Waldemar Nocny – historyk, pedagog, pisarz. W latach 2002–2005 Wiceprezydent Miasta Gdańska ds. Polityki Społecznej.

Marek Wolak – właściciel ostatniej przeprawy promowej w Gdańsku. Bohater naszej pierwszej opowieści dokumentalnej.

Christian Samp – popularyzator historii Gdańska i pasjonat historii Pomorza Gdańskiego. Chodząca encyklopedia wiedzy o tym rejonie Polski.

prof. Beata Możejko – historyczka Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalistka w zakresie późnośredniowiecznego Gdańska, Hanzy i problematyki morskiej. Dyrektorka Centrum Badań Memlingowskich na UG.

Kamil Sulewski – popularyzator historii Gdańska. Autor strony www.7zdjeczgdanska.pl

Ewa Kowalska – blogerka, dziennikarka obywatelska, popularyzatorka wiedzy o Gdańsku, przewodniczka. W Gdańsku zna chyba wszystkich. Autorka strony www.ibedeker.pl oraz spacerownika „Spacer po Trójmieście”.

Danusia Płuzińska-Siemieniuk, Ela Woroniecka i Jacek Górski – czyli OPOWIADACZE HISTORIIogień, woda i powietrze. Trzy wspaniałe osoby, które kochają miejsce z którego pochodzą, czyli Dolne Miasto i pokazują jak powinno się dbać o historię naszych małych ojczyzn.

Gosia „Googie” McCabe –

Marek Bumblis – były radny Gdańska. Związany ze stolicą Pomorza od urodzenia, a dokładniej z Dolnym Miastem.  Mocno zaangażowany w życie i kulturę miasta co wyraźnie widać w ilości funkcji jakie pełnił.

Róża Kasperska – rodowita gdańszczanka. Odważna i dumna.

Agnieszka Śladkowska – autorka serii książek dla dzieci pod tytułem „Franek Błyskawica”, gdzie ważną rolę odgrywa Gdańsk.

Michał Targowski – były dyrektor gdańskiego ogrodu zoologicznego, gdzie przepracował 44 lata. Ilość opowieści jakie zna o zwierzętach chyba się nie kończy.

Emilia Salach – Pani Dyrektor Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego. To dzięki niej realizacja filmu o zoo była możliwa.

Adam Gutowski – kierownik działu hodowlanego gdańskiego zoo. Dzięki jego zaangażowaniu dane nam było poznać lepiej zoo od kuchni.

Radosław Rettka – autor tej strony! Wielbiciel Olszynki i dobrej kuchni.

Radek i Mira Smilgin – właściciele Chaty Na Wyspie

Adam Kromer – ekspert jeśli chodzi o Oliwę. Historyk i badacz.

Magdalena Majchrzakowska – przedstawicielka Oliwskiego Ratusza Kultury. Bez niej film o Oliwie wyglądałby zupełnie inaczej.

Grażyna Niemyjska – przewodniczka i miłośniczka Oliwy. 

Krystyna Andryszkiewicz – jedna z pierwszych kobiet zajmujących się w Gdańsku fotografią. W 1983 roku uzyskała dyplom Związku Polskich Artystów Fotografików, członek honorowy Gdańskiego Towarzystwa  Fotograficznego. Bohaterka filmu o Oliwie i … 🙂

Rafał Jan Krause – historyk, przewodnik, pedagog. Chodząca encyklopedia. Z nim jeszcze nie jedno nagramy!:)

Arkadiusz Lewicki – właściciel Zagrody Gburskiej w Przegalinie